AYÜ - TÜRTEP Öğrenci Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eğitim ve Öğretim Hakkında

YazarMesaj
delhastro
Admin
Admin
delhastro

Eğitim ve Öğretim Hakkında Empty
MesajKonu: Eğitim ve Öğretim Hakkında   Eğitim ve Öğretim Hakkında I_icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 1:23 pm

Öğretim Dili

TÜRTEP' in (Türkiye Türkçe'si ile Uzaktan Eğitim Programları) öğretim dili, adından da anlaşılacağı üzere Türkiye Türkçe'sidir. Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun, internet erişimine sahip, dersleri ve tartışmaları takip edebilecek düzeyde Türkiye Türkçe'si bilen herkes, bu programlardan yararlanabilir.

Sınavlar

Sınavların Uygulanışı:

Öğrencilerin yarıyıl içinde gösterdiği ilgi ve edindiği bilgi, ara sınav, ödev ve tartışmalara katılımları sürekli olarak İnternet ortamda denetlenir ve değerlendirilir. Her iki yarıyılın genel sınavları, üniversitece önceden belirlenen ve ilan edilen yer ve merkezlerde yüz yüze yapılır. Genel sınavda başarılı olamamış veya sınava katılamamış öğrencilere önceden belirlenen zaman, yer ve merkezlerde gözetim altında bir bütünleme sınavı hakkı tanınır.

Bir dersin başarı notuna genel veya bütünleme sınavının katkısı % 70 oranındadır. Öğrencilerin genel ve bütünleme sınavları için önceden belirlenen yer ve merkezlerde bulunmaları kendi sorumluluklarındadır.

Genel Sınav İlkeleri:

1- Sınav Tarihleri: Akademik programla ilan edilmektedir.

2- Sınav Yerleri: Türkiye’nin başkenti Ankara’da Gazi Üniversitesi, İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi, Kazakistan’ın güzide şehri Türkistan’da AYÜ Rektörlük Binasında.

3- Sınavlarda çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanacak, cevaplar cevap kağıtlarına işaretlenecek, cevap kağıtları Ölçme ve Değerlendirme Biriminde optik okuyucularla okunarak, bilgisayarla değerlendirilecektir.

4- Bir öğrencinin sınavının geçerli sayılarak cevap kağıdının değerlendirilebilmesi için,

• Kişisel ve öğrenci kimlik belgesini sınav görevlilerine göstermesi,

• Bizzat kendisinin sınava girmiş olması ve kopya eylemine girişmemiş olması,

• Soru kitapçığını ve cevap kağıdını eksiksiz olarak zamanında sınav görevlilerine teslim etmesi,

• Sınav salonunda cep telefonu ve diğer haberleşme araçlarını ile radyo gibi yayın cihazlarını sınav süresince kapalı bulundurması,

• Sınav görevlilerince belirlenecek diğer sınav kurallarına uyulması gerekmektedir. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilir.

5- Sınava gelirken öğrenci kimlik kartınızı ve fotoğraflı-onaylı özel kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), yumuşak uçlu siyah kurşun kalem, silgi, kalem açacağı gibi malzemelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

6- Kimlik kontrolleri ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınavın başlamasından en geç 15 dakika sınava girecekleri salonun kapısında hazır bulunmaları zorunludur. Soru kitapçıkları dağıtıldıktan sonra gelen öğrenci sınava alınmayacaktır. Cevaplama işlemlerini erken tamamlamış olsa bile, öğrenciler ilk 15 dakika içinde sınav salonundan dışarı çıkarılmayacaktır.

7- Öğrencilerin sınav yerlerine zamanında gelmeleri, barınma ve beslenme konuları kendi sorumluluklarındadır.

Örnek Ders

TÜRTEP programlarının web tabanlı her dersin içeriği o alanda ün yapmış seçkin öğretim üyelerine en son bilgileri içerecek şekilde özel olarak hazırlattırılmıştır. Öğrenci adaylarının web tabanlı bir dersin nasıl olduğuna dair bir ön bilgi edinmek üzere burada bazı örnek dersler sunulmuştur.
Örnek Ders 1
Örnek Ders 2
https://ayuturtep.hareketforum.net

Eğitim ve Öğretim Hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası